Omni Calculator logo

Черга на вакцинацію в Україні Калькулятор

Created by Maciej Kowalski, PhD candidate and Valentyn Tukov
Reviewed by Bogna Szyk and Jack Bowater
Last updated: Aug 02, 2024


Примечание: Данные о вакцинации для этого калькулятора больше не обновляются. Последнее обновление: 10 мая 2011 г.

Пандемія COVID-19 вплинула на всі країни світу, змінивши життя всіх нас. В Україні кількість жертв вже перевищила 21 000, не кажучи вже про економічні втрати країни. Ми всі вважаємо, що цей вірус занадто довго був у нас у гостях - але що ми можемо з цим зробити? Найефективнішим засобом боротьби з таким видом ворогів є створення вакцини проти нього 💉. З моменту виявлення COVID-19 велика кілька компаній брали участь у перегонах, і деяким з них це врешті вдалося 💪.

Так, у нас очікуваний захист від COVID-19!

Оскільки в Україні проживає 44 390 000 осіб, не всі можуть одразу зробити вакцинацію. Це породжує ціле коло нових питань:

  • Хто буде першим у черзі, щоб отримати вакцину?
  • Коли Вам, найімовірніше, це запропонують?

Ми створили цей калькулятор, щоб надати відповіді на обидва ці найважливіші питання. Калькулятор черги вакцин для України порахує для Вас, яка кількість людей випередили Вас у черзі, щоб отримати вакцину проти COVID в Україні. Він також передбачає, як довго Вам доведеться чекати, щоб отримати вакцину. Використовуючи наш інструмент, Ви зможете краще розуміти, коли можна очікувати на вакцинацію.

Ми заснували наш калькулятор черги на вакцинацію на основі переліку державних пріоритетів та ймовірного рівня вакцинації.

Хто отримує вакцину першим?

Чудово, що зараз у нас є вакцини проти COVID, що були схвалені для загального використання. Однак це ще не кінець історії про COVID. Зараз потрібно виробляти 🇺🇸 мільйони доз вакцин і вакцинувати людей. Це одне масштабне виробниче, логістичне та трудомістке завдання для всіх, хто бере в ньому участь. Усе це потребує часу 🇺🇸.

Список пріоритетів

Український уряд оприлюднив пріоритетний список груп, які отримають вакцину проти COVID на першому етапі. Подивимося на цей список:

  1. Медичні працівники, включно з особами, які беруть безпосередню участь у протидії пандемії COVID-19,
  2. Військовослужбовці, які беруть участь в Операції об’єднаних сил ,
  3. Працівники соціальної сфери,
  4. Люди, які мешкають у закладах із надання тривалого догляду та підтримки, працівники таких закладів,
  5. Літні люди понад 60 років, включно з особами із супутніми захворюваннями,
  6. Працівники важливих структур державної безпеки, включно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, військовослужбовцями Збройних сил України, Міністерством внутрішніх справ України,
  7. Учителі та інші працівники сфери освіти,
  8. Дорослі від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями та високим ризиком виникнення ускладнень або настання смерті внаслідок COVID-19 *,
  9. Люди, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах, а також працівники цих установ,
  10. Інші категорії населення та професійні групи, які входять до категорії ризику зараження коронавірусом COVID-19, котрі не були включені до вищезазначених груп.

Хронічні захворювання

Якщо Ви не впевнені, ось список умов, які автоматично визначають Вашу приналежність до цієї групи:

  • захворювання ендокринної системи,
  • серцево-судинні захворювання,
  • хронічні респіраторні захворювання,
  • хронічні захворювання нервової системи,
  • хронічні захворювання сечовидільної системи,
  • онкологічні захворювання,
  • хронічні захворювання органів кровотворення та крові.

Повернутись до калькулятора

Як користуватися калькулятором черги вакцинації в Україні?

Виконайте ці кроки, щоб розрахувати своє ймовірне місце в черзі на вакцинацію проти COVID. Перший розділ - це все про Вас:

  1. Введіть вік у роках. Як правило, чим старше Ви, тим швидше Вас покличуть на вакцинацію.
  2. Скажіть, чи Ви мешкаєте чи працюєте в лікувальному закладі. Якщо всі, хто перебуває в лікувальному закладі, вакциновані, то це дозволить родичам відвідувати заклад з меншим ризиком для мешканців.
  3. Ви вагітні? Якщо відповідь позитивна, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Недостатньо доказів, щоб рекомендувати використання вакцин COVID-19 під час вагітностібез консультації з лікарем.
  4. Ви медичний або соціальний працівник (наприклад, медсестра, лікар тощо)? Військовослужбовець? Ці групи, ймовірно, сильно піддаються впливу вірусу і потребують захисту.
  5. Ви працівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій? Ці працівники вважаються критично важливими для боротьби з пандемією.
  6. Ви знаходитесь чи працюєте у закладі обмеження волі?
  7. Чи є у Вас одне із зазначених вище захворювань?

Потім Ви побачите оцінку мінімальної та максимальної кількості людей, які можуть бути вакциновані перед Вами. Ми також вказуємо, скільки часу може пройти, перш ніж Ви отримаєте обидві дози вакцини та будете повністю захищені, виходячи із рівня вакцинації. За замовчуванням ми вказуємо ці показники на рівні вакцинації 300 000 вакцинацій на тиждень (але нинішній рівень вакцинації становить близько 100000 на тиждень) і коефіцієнт охоплення, за замовчуванням 50% (не всі, хто має отримати вакцину, зроблять вакцинацію). Якщо Ви хочете змінити ці значення, Ви можете це зробити в розділі Параметри процесу вакцинації.

Ми знаємо, що очікування отримання вакцини може розчарувати. Однак, визначивши пріоритетами тих людей, яким найбільше загрожує госпіталізація та смерть, ми повинні швидко врятувати життя за допомогою цієї фантастичної нової зброї проти вірусу.

FAQ

Кому не слід робити вакцинацію?

Вакцинація проти COVID-19 не рекомендується лише в одному випадку, коли це діти до 15 років 👶👦👧

Це не повинно дивувати чи викликати сумнівів, оскільки нові ліки зазвичай перевіряються спочатку на дорослих. Однак після додаткових досліджень ці протипоказання можуть змінитися.

Чи безпечні вакцини проти COVID-19?

Вакцини проти COVID-19 були затверджені Європейським агентством з лікарських засобів та пройшли всі тести на безпеку. Однак, як і будь-який затверджений препарат на ринку, у Вас можуть виникнути побічні ефекти. Як правило, ризик побічних ефектів набагато менший, ніж можливі наслідки неприємної інфекції COVID-19.

Ці побічні ефекти включають біль у місці ін’єкції, втому, головний біль, біль у м’язах, озноб, біль у суглобах та гарячка. Деякі люди можуть також мати набряк і почервоніння в місці ін’єкції та нудоту. Дуже рідко люди почуваються погано і мають збільшені лімфатичні вузли.

Скільки доз вакцини проти COVID-19 мені знадобиться?

Майже всі вакцини проти COVID-19, затверджені або в стадії розробки, потребують двох ін’єкцій для ефективності. Дози повинні бути прийнятими з інтервалом від 3 до 12 тижнів, залежно від вакцини. Наприклад, Вам потрібно зробити дві ін'єкції Pfizer / BioNTech з інтервалом у 21 добу, тоді як вакцина Оксфорд / AstraZeneca може мати інтервал до 12 тижнів.

Я вагітна або годую груддю. Чи можу я зробити собі вакцинацію?

На поточний час клінічні випробування ще не надали даних про безпеку вакцин проти COVID-19 у вагітних жінок. У той же час, немає інформації щодо протипоказання до вакцинації під час вагітності. Відповідно до CDC, вагітним жінкам та частині групи з протипоказаннями, рекомендується отримувати вакцину проти COVID-19 (наприклад, медичний персонал може обрати вакцинацію).

🤰 Рішення про вакцинацію повинна приймати вагітна жінка після з’ясування можливих сумнівів у лікаря.

👶 Не потрібно переривати або уникати початку грудного вигодовування жінками, які отримали вакцину проти COVID-19.

Жінкам, які планують завагітніти найближчим часом, рекомендується зробити вакцинацію. Не виявлено, що вакцина впливає на фертильність.

Чи потрібно мені носити маску після вакцинації?

Так, Вам потрібно носити маску 🇺🇸. На цьому етапі досі незрозуміло, чи поточна вакцина також запобіжить передачі вірусу людям навколо Вас. Це схоже на нинішню ситуацію, коли люди хворіють на COVID-19, але не мають симптомів. Однак вони все ще можуть передавати вірус іншим. Можливо, лише коли більшість людей будуть щеплені, обмеження нашого повсякденного життя будуть зняті.

Щодо грипу, експерти кажуть, що груповий імунітет виникає, коли близько 70% населення отримує вакцинацію, тож це є сучасною робочою теорією щодо COVID-19.

Якщо у мене був COVID-19, чи потрібно мені робити вакцинацію?

Так. Якщо у Вас був COVID-19, то Ваше тіло матиме до нього природний імунітет, що заважає Вам страждати від нього знову. Однак деякі дані свідчать про те, що цей природний імунітет може тривати не дуже довго. Хоча ми також не знаємо точно, як довго триває захист вакцини, вона може бути кращою, ніж Ваш природний імунітет. Це, безсумнівно, продовжить час, коли Ви будете стійкими до COVID-19.

Чи вистачить вакцини всім?

Звичайно, не в цей момент, але зрештою, так. Тільки Pfizer планує виготовити 1,3 мільярда доз вакцини у 2021 році. Оскільки подальші вакцини будуть затверджені та виготовлені, буде надходити більше пропозицій, щоб задовольнити попит у всьому світі.

Застереження

Ми намагаємося зробити все, щоб наші калькулятори Omni були максимально точними та надійними. Однак цей інструмент ніколи не може замінити оцінку професійного лікаря. Проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як приймати вакцину та у разі будь-яких сумнівів.

Maciej Kowalski, PhD candidate and Valentyn Tukov
Цей калькулятор оцінює , де Ви знаходитесь у черзі на отримання вакцини проти COVID в Україні. 💉

Він базується на списку пріоритетів , оприлюдненому Українським Урядом, який Ви можете переглянути тут.
Про Вас
Вік
років
Ви Мешкаєте / працюєте у Будинок пристарілих?
Ні
Наявність вагітності? 🤰
Ні
Медичний працівник якій безпосередньо контактує з COVID-19? 👩‍⚕️
Ні
Соціальний працівник?
Ні
Працівник освітньої галузі? 👩‍🏫
Ні
Ви учасник операції Об’єднаних сил?
Ні
Працівник структур державної безпеки? 👮
Ні
Ви знаходитесь/працюєте у місцях позбавлення волі?
Ні
Чи є у Вас якісь захворювання з цього списку ?
Ні
Параметри процесу вакцинації
Швидкість вакцинації
на тиждень
Час потрібний для вакцинації всіх
років
Відсоток людей, які планують вакцинацію
%
Check out 68 similar collection of coronavirus calculators (covid-19)
Max vaccine immunityMask vs. no maskSocial distancing… 65 more
People also viewed…

Blood sugar converter

This calculator converts blood sugar units from the international mmol/L to the popular mg/dL.

PERC

The PERC calculator (pulmonary embolism rule out criteria) helps you make the right decisions when you suspect pulmonary embolism in your patient.

Pizza size

Make the best pizza choice with our Pizza Size Calculator – compare sizes and prices for the perfect order!

Significant figures

Perform mathematical operations on significant figures with our calculator. Get step-by-step solutions or use the built-in sig fig counter!
Copyright by Omni Calculator sp. z o.o.
Privacy, Cookies & Terms of Service